Modele shqiptare ne bote

Modeli 24-vjeçar nga Lushnja ka një karrierë Mjaft të suksesshme në Kinë. Me Trupin Super të tonifikuar, Tafa ka pozuar për DISA Marka të Shmesh. Ai Aspiron të bëhet i njohur në fushën e modës në Evropë dhe SHBA. Për të ka shkruar Edhe Revista “Cosmopolitan”, në rubrikën “Mashkulli i muajit”. Modeli Shqiptar nga Kosova Shtjefën Marku e nisi karrierën Duke marrë pjesë në DISA spektakle mode në Shqipëri. Në 2013-ëN fitoi çmimin e parë në Miss dhe Mister Elite në Francë, e më pas u përzgjodh nga fotografi fadil Berisha, duc Nisur një karrierë modelingu në SHBA. Modeli nga Kosova me Banim në Zvicër Tregon se u zbulua rastësisht në moshën 15-vjeçare, Kur Sapo kishte Nisur shkollën profesionale për ndërtim. Një eksperte imazhi e pikasi në rrugë dhe i DHA kartëvizitën, Duke i thënë se kishte potencial për të qenë Model. Që atëherë ai ka pozuar për shumë mode Revista, por Dalja më e suksesshme për të qe AJO në kopertinën e “Vogue-t” gjerman.

Modelë, aktorë APO këngëtarë, janě të Errësira shqiptarë, të Errësira shumë seksi. Në shtetin e maqedonise, po ashtu Edhe Shtetet përreth shqiperise dhe Kosoves, si Serbie, greqia, dhe Mali i Zi, janě munduar që ta zvogëlojne numrin e banorëve shqiptarë, dhe shumë prej Tyre janě sallator dhe identifikohen si turq, boshnjak APO kombesi të Tjera. Shkaku i ndaljes së shkollimit në gjuhën Shqipe në Shtetet përreth Kosoves dhe Shqipërise. Ne maqedoni janě se Paku 927 000 banorë shqiptarë sipas një dhenie, dhe Kjo do të thotë se numri me Rreth 500 000 banorë në maqedoni është genjeshter e Madhe, Kurse ne vitin 1981 janě regjistruar se Paku 600 000 banore te etnis Shqiptare. Ne DISA vende numri i Shqiptareve krejtesisht është shpallur MBI 15 millions. Ne Turqi banojne se Paku 1 million Shqiptare, po ashtu Edhe ne Greqi, POPULLI Arvanitas është MBI 2 millions banore, dhe NUK Kane asnje shkoll te fillore APO te mesme qe zhvillohen ne keto dy shtete për popullin Shqiptare (Arvanitasit). Po ashtu Edhe ne presheve, Bujanovc dhe Medvegje, QE janě pjese e Kosoves Lindore, ka banore me probleme te arsimit dhe te drejtave te pneu te barabarta, QE janě drejta njerëzore. Modeli i ri nga Kosova është një gjetje për fotografët. 1,88 i gjatë, me një Portret interesant, modeli i agjencisë prestigjioze “Elite models” Ka qenë pjesë e shumë fushatave, mes Tyr ATO të Calvin Klein dhe Givenchy, në Krah të supermodeles Candice Swanepoel. Model i mirënjohur në Greqi dhe në botë, Alexis papas ka një Nënë Shqiptare dhe NUK e fsheh asnjëherë origjinën. Tiparet e TIJ prej mashkulli Tipik mesdhetar, me pamjen prej “Burri të matur” DHE shumë joshës, e kanë bërë Mjaft të suksesshëm në botën e modës. Papas është fytyra e parfumit “Davidoff Hot Water”, pjesë e shumë fushatave, mes pneu Edhe AJO e “Calzedonia Uomo”, dhe ka sfiluar në pasarelë për Marka të njohura, ndër to Ermano Scervino.

Modeli Shqiptar nga Mali i Zi ka sfiluar për markat më të njohura, si Prada, Burberry, Kenzo, Moschino, DKNY e shumë të Tjera. Me pamjen klasike të një modeli pasarelash dhe prerje të veçantë të fytyrës, Gjinaj është i përsosur për të sfiluar dhe si fotomodel, ndaj Edhe është zgjedhur nga agjencitë më prestigjioze të modelingut, si “Ford” APO “Wilhelmina modèles”. Je njohur ndryshe si Gentian lyam, modeli Gentian BIRKO nëshkroi kotratë me JOY modèles në Milano, Ku u përfaqësua me një album Fotografisk nga fotografja Roberta Ungaro, si një ndër fytyrat të Reja më premtuese.